🎲Криптекс
Цікава проста модель криптекса вигаданого Леонардо да Вінчі.
Last updated
Цікава проста модель криптекса вигаданого Леонардо да Вінчі.
Last updated
Криптекс не має прямого використання на уроках математики, але може бути корисним під час різноманітних цікавих вправ, які передбачають знаходження правильного коду до нього.
На цьому криптексі можна встановити будь-який шестизначний код від 000000 до 999999. Код встановлюється, коли криптекс відкритий та розібраний.
У середину криптекса можна помістити будь-який невеликий об'єкт, або листок з певною інформацією, яку учні, власне, і мають знайти у результаті розгадування коду пристрою.
Модель складається з багатьох частин, різні частини потребують різних налаштувань. В цілому можна відмітити, що під час нарізки моделі у програмі OrcaSlicer, окрім стандартних налаштувань, варто використовувати кайму навколо кодових кілець, оскільки їхня поверхня контакту з поверхнею підложки є достатньо незначною. Крім того, окремі кільця та одна з основних внутрішніх частин (трубок) криптекса потребує підтримок, оскільки ці елементи мають горизонтальні поверхні. Ми рекомендуємо використовувати деревоподібні (автоматичні) підтримки. Також варто поекспериментувати з розташуванням елементів моделі, щоб знайти найкраще положення для їхнього видруку.
Друк елементів моделі на 3D-принтері PLA пластиком. Варто різні елементи друкувати пластиком різного кольору.
На етапі постобробки підтримки потрібно акуратно видалити. Підтримок буде багато, тож це буде вимагати певного часу. Також на цьому етапі потрібно буде видалити залишки волосків стягування і кайму.
Збираємо окремі елементи в одну модель.