🎰Таємничі скриньки
Ці скриньки допоможуть дітям краще зрозуміти чим займається наука та у яких умовах доводиться працювати науковцям.
Last updated
Ці скриньки допоможуть дітям краще зрозуміти чим займається наука та у яких умовах доводиться працювати науковцям.
Last updated
Перед нами — цілий набір таємничих скриньок. По суті, ці скриньки — це просто закриті коробки з певною внутрішньою структурою, яку ми не бачимо. Але пам'ятаємо про те, що у середину цих коробок потрібно обов'язково покласти сталеву кульку відповідного діаметра, а учні мають мати як інструмент досліджень — магніт. Коробки обов'язково заклеюємо, щоб у учнів не було можливості їх відкрити. Мета учнів — з'ясувати, яку внутрішню структуру має та чи інша коробка. Для цього їм доведеться спершу висунути гіпотези про можливу внутрішню структуру скриньок, потім запланувати і провести експерименти, які дозволять підтвердити чи спростувати висунуті гіпотези.
Ці скриньки дозволять учням зрозуміти саму суть науки: як науковці досліджують природні об'єкти не знаючи про них нічого, як вони лише на основі спостережень роблять припущення про їхню структуру чи природу (висувають гіпотези) і як потім планують експерименти, які підтверджують чи спростовують певні гіпотези поки не залишиться лише одна теорія, яка більш-менш пояснює результати спостережень.
Моделі можуть стати важливою частиною учнівського STEM-проєкту.
Методика експериментів із таємничими скриньками описана тут: https://educational-resources.web.cern.ch/mystery-boxes
У пакет входить декілька моделей таємничих скриньок із різною внутрішньою структурою. Моделі дуже прості, тож під час їхньої нарізки у програмі OrcaSlicer буде достатньо лише стандартних налаштувань.
Друк моделей на 3D-принтері пластиком PLA.
На етапі постобробки буде потрібно видалити лише залишки волосків стягування. Далі заклеюємо коробки й таємничі скриньки готові до досліджень.