🇺🇦Бібліотека 3D-моделей
Last updated
Last updated
У цій бібліотеці 3D-моделей містяться сотні старанно підібраних навчальних моделей, які можна легко видрукувати на 3D-принтері й надалі використовувати у навчальному процесі. Усі підібрані моделі викладені їхніми авторами у вільному доступі у мережі інтернет. Тож усе, що вимагається від кінцевого користувача, це завантажити модель, нарізати її у будь-якій зручній для нього програмі (ми рекомендуємо використовувати програму OrcaSlicer), а далі видрукувати на будь-якому принтері.
У інтернеті можна знайти тисячі моделей, які розміщені у вільному доступі і які можна легко надрукувати на 3D-принтері. Надалі ці моделі можна використовувати у навчальному процесі на найрізноманітніших уроках. Але пошук цих моделей потребує часу, якого ніколи не вистачає. Саме тому ми у компанії EdPro вирішили допомогти українським вчителям з пошуком навчальних моделей. Результатом нашої роботи стала ця бібліотека.
У нашій бібліотеці ви знайдете більше 460 унікальних сторінок з навчальними моделями, які містять описи, рекомендації та понад 980 посилань на завантаження вільних тривимірних моделей. І ці цифри з часом будуть лише зростати!
Останні оновлення бібліотеки можна переглянути тут:
🥶Грудень 2024 р.Підібрані моделі розподілені за предметами шкільної програми:
Розділ "Астрономія" містить численні моделі сузір'їв виконаних у різних стилях, а також модель нічної небесної сфери та інших об'єктів, які пов'язані з астрономією та можуть вивчатись на різних предметах.
✨АСТРОНОМІЯРозділ "Біологія" містить численні моделі сучасних та вимерлих тварин, як хребетних, так і безхребетних, моделі органів тіла людини, моделі клітин, деяких біологічних молекул та вірусів.
Розділ містить моделі об'ємних карт, наприклад модель рельєфу України, чи моделі різноманітних тривимірних об'єктів, які вивчаються на уроках Географії. Також цей розділ містить моделі відомих місць з усього світу.
Розділ містить моделі зброї та набоїв до неї, а також точні моделі гранат, які перебувають на озброєні Збройних Сил України.
Розділ містить численні моделі, які можна використовувати на різноманітних уроках з Інформатики у різних класах, починаючи з наймолодших класів і закінчуючи старшокласниками та навіть студентами університетів.
🤖ІНФОРМАТИКАРозділ містить моделі, які можна використовувати на дуже різних уроках і які, відповідно, неможливо однозначно віднести до того чи іншого предмета. Також тут ви знайдете просто практичні речі, які можна використовувати й поза навчального процесу у повсякденному житті.
☃️ІНШЕРозділ містить численні моделі, які стосуються різних періодів у історії людства, починаючи з періоду палеоліту, через Стародавній Світ — Межиріччя, Єгипет, Греція та Рим, епоху Середньовіччя, Відродження, Новий та Новітній час. У цьому розділі є багато копій відомих скульптур, оригінали яких зберігаються у різних великих музеях світу. Також тут ви знайдете і моделі, які стосуються Історії України.
Оживіть уроки світової чи української літератури, використавши для цього моделі різноманітних міфічних чи казкових персонажів — фей, драконів, кентаврів, єдинорогів, пегасів чи богів.
Розділ містить різноманітні моделі математичних фігур, а також цікаві ігри, які можна використати під час навчального процесу у молодшій чи старшій школі. Розділ також містить цікаві пристрої, такі як криптекс, які можна використовувати у різноманітних іграх, у тому числі у позаурочний час.
Розділ містить різноманітні цікаві моделі, зокрема cnc-пазли різноманітних тварин, а також моделі різноманітних іграшок або декоративних предметів. Тут, зокрема, ви знайдете гарні й водночас прості моделі смішних чоловічків ("пупсів"), на яких діти можуть вчитись розмальовувати видрукувані на принтері моделі. Ці навички розмальовування моделей їм обов'язково у майбутньому знадобляться під час видруку різноманітних навчальних моделей з цієї бібліотеки у межах індивідуальних чи групових проєктів з біології, фізики, хімії, географії, історії та інших предметів. Також тут ви знайдете численні моделі настільних ігор, чи фігурки для них, ліхтарики, які прикрасять будь-яке приміщення та багато інших практичних, цікавих чи просто гарних речей.
Розділ містить різноманітні фізичні навчальні моделі чи демонстраційні механізми, які можна використовувати на уроках фізики з метою проведення досліджень чи демонстрацій.
Розділ містить моделі атомів, які зручно застосовувати під час першого знайомства учнів з цими найменшими структурами нашого світу, а також моделі молекул чи конструктори, які дозволяють безпосередньо на уроці складати моделі практично будь-яких органічних речовин.
Розділ "Я досліджую світ" містить прості моделі різних об'єктів навколишнього світу, які можуть бути корисні у молодшій школі під час вивчення однойменного курсу.
Зверніть увагу, що більшість моделей, які розміщені у цій бібліотеці, були нами перевірені, тож ви можете бути впевнені, що ці моделі можна надрукувати на звичайних шкільних принтерах. Наш досвід друку моделей повністю описаний на сторінці відповідної моделі у бібліотеці.
У бібліотеці ми використовуємо наступну шкалу складності друку:
Одна зірочка, модель друкувати дуже легко — це означає, що модель є простою, під час її друку не потрібні опорні структури і взагалі модель під час підготовки до друку і вже після нього не потребує жодної додаткової роботи.
Дві зірочки, модель друкувати легко — це означає, що модель є простою, але під час її друку знадобляться опорні структури, які, на етапі постоброби, буде легко відокремити.
Три зірочки, складність друку середня — модель складається з декількох частин і після друку їх потрібно буде склеїти разом. Усі частини, чи лише деякі з них, потребують опорних структур. Або модель складається лише з одного елемента, але який досить складно друкувати.
Чотири або п'ять зірочок, модель друкувати важко чи дуже важко — модель складається з декількох чи багатьох елементів, які важко друкувати. Елементи, у більшості випадків, потребують складних опорних структур. Після видруку окремі елементи потрібно очистити від опорних структур і далі певним чином зібрати задля отримання готової моделі. Настільки складними часто є різноманітні механізми, які після збирання мають бути рухомими.