QR-коди

QR-коди для будь-яких потреб.

Зовнішній вигляд видрукованих моделей

Крок 1. Вам потрібно перекодувати вашу інформацію у вигляді QR-коду. Що це може бути за інформація? Наприклад, посилання на важливий сайт чи сторінку школи у соціальних мережах, посилання на відеоінструкцію чи назва шкільної WiFi-мережі з паролем до неї. У цьому вам допоможуть різноманітні спеціальні сайти, які доступні у мережі Інтернет.

Ми рекомендуємо завжди користуватись лише тими сервісами зі створення QR-кодів, які безпосередньо у код записують усю вашу інформацію. Ми можемо рекомендувати такі перевірені сервіси:

Обидва сервіси записують вашу інформацію безпосередньо у QR-коди, тож такі коди гарантовано будуть довговічними.

Зверніть увагу, що сервіс "My-QRcode" вміє зберігати коди у дуже зручному векторному форматі SVG, з яким потім легко працювати у сторонніх програмах. Натомість сервіс "GenQRCode" вміє зберігати QR-коди одразу в придатні до друку на 3D-принтері STL моделі. Також цей сервіс зручний тим, що вміє створювати QR-коди для мереж WiFi: просто проскануйте код і ваш смартфон одразу приєднається до вказаної мережі. Обидва сервіси також мають велику кількість налаштувань для кастомізації вашого QR-коду.

Крок 2. Створюємо тривимірну модель з вашого QR-коду. Це можна зробити з допомогою сервісу "GenQRCode", про що ми вже писали вище. Ось приклад такої моделі, яка була створена з допомогою цього сервісу, збережена у форматі STL і потім видрукована на 3D-принтері:

Але якщо вас не влаштовує такий зовнішній вигляд вашого QR-коду, тоді ви можете його зберегти у вигляді векторного зображення, або у вигляді простої тривимірної моделі без додаткового оформлення, а вже потім створити вашу унікальну модель QR-коду у зовнішній програмі, наприклад Blender. Ми зробили саме так з моделями, які розміщені на титульному зображені цієї сторінки.

Крок 3. Нарізаємо наші моделі у програмі OrcaSlicer і друкуємо на 3D-принтері. Зверніть увагу, що моделі QR-кодів дуже прості, але для того, щоб вони працювали, їх потрібно друкувати мінімум двома кольорами, чорним та білим. У цьому випадку основу моделі друкуємо білим кольором, а сам код чорним. Але гарнішими є QR-коди, які друкуються не двома, а трьома кольорами. У цьому випадку основу моделі варто друкувати білим пластиком, сам код — чорним, а будь-які додаткові елементи — рамки, написи чи логотипи варто друкувати якимось третім яскравим кольором. Приклад такого друку можете побачити на титульному зображені цієї сторінки. Але також зверніть увагу, що для того, щоб мати можливість надрукували вашу модель QR-коду трьома кольорами, її потрібно буде доробляти вручну у зручній для вас програмі. Логіка цього доробляння проста — усі частини, які мають друкуватись різними кольорами, мають мати різну висоту. Просто дослідіть моделі, які ви можете завантажити з цієї сторінки й вам стане зрозуміло про що йде мова.

Моделі варто друкувати великими. Після цього розміщуємо їх на видимому місці, наприклад на стіні у класі чи в коридорі, або на дверях. Якщо все зробити правильно, ці QR-коди будуть служити вам роками.

Завантажити моделі

Друк моделі

  1. Моделі дуже прості. Під час їхньої нарізки у програмі OrcaSlicer буде достатньо лише стандартних налаштувань. Але зверніть увагу, що моделі потрібно друкувати щонайменше двома кольорами. Що стосується моделей QR-кодів для переходу на сайт EdPro та на нашу бібліотеку тримірних моделей, ці моделі варто друкувати трьома кольорами.

  2. Друк моделей на 3D-принтері пластиком PLA білого, чорного та оранжевого кольорів.

  3. На етапі постобробки буде потрібно видалити лише залишки волосків стягування.


Last updated