🧀Цвілевий гриб Rhizopus
У курсі біології та природознавства обов'язково згадують гриби, і зокрема цвілеві гриби.
Last updated
У курсі біології та природознавства обов'язково згадують гриби, і зокрема цвілеві гриби.
Last updated
Модель демонструє дуже поширений цвілевий гриб, який розвивається на зіпсутих харчових продуктах, таких як хліб, сир, помідори тощо. Гриб формує чорно-білу поволоку. Біле - це повітряний міцелій, а чорні цятки - це спорангії гриба.
На моделі показано спорангієносці гриба, які виходять з однієї точки, що є характерним саме для гриба з роду Rhizopus (відділ Zygomycota). Також на моделі показано ризоїди, які занурені у субстрат, спорангії (один у розрізі) та фрагменти столонів.
Для більшої наочності елементи моделі варто друкувати відповідними кольорами - основу з написом жовтим або оранжевим кольором (як субстрат, сир чи хліб), міцелій гриба - білим кольором, а спорангії - чорним.
Модель можна використати на уроках з біології чи природознавства під час розмови про гриби загалом, чи цвілеві гриби зокрема. Модель також можуть використати учні під час підготовки відповідного STEM-проєкту.
Елементи моделі спроєктовані таким чином, що вони не потребують підтримуючих структур під час видруку, хоча для більшої надійності можна використати деревоподібні (автоматичні) підтримки від столу (для друку спорангієносців). Під час нарізки моделі у програмі OrcaSlicer, буде достатньо лише стандартних налаштувань.
Друк елементів моделі на 3D-принтері PLA пластиком різних кольорів.
На етапі постобробки підтримки потрібно буде акуратно видалити, як і кайму та залишки волосків стягування. Елементи моделі потрібно зібрати разом. Якщо гриб не дуже надійно тримається в його основі, тоді можна використати клей для закріплення.